Teknolojimiz

Giftad Digital Reklam Platformu

Giftad Digital ekibi olarak, yeni nesil reklamcılığın Türkiye’deki öncüsü olmak için yola çıktık. Yapay zeka temelli yazılımımızı ve data alanındaki tecrübemizi birleştirdik, RTB uyumlu Giftad Digital reklamcılık platformumuzu geliştirdik. Platformumuz, Türkiye reklamvereninin dijital medyadan iş sonuçları almasına odaklı ve lokal ekibimiz sürekli optimizasyonla, kampanyaları hedeflerine ulaştırmada uzman.

“Programatik” Dijital Medya Satın Alma

Programatik reklam, dijital reklam alanlarının fiyatlandırılması ve satın alınmasında yazılım kullanılmasının genel ismi. Dijital reklamcılıkta hata riskini minimuma indirirken operasyonel anlamda verim sağlayan etkin bir yöntem.

Medya satın alma dünyasında devrim niteliği taşıyan programatik teknolojisi, reklamvereni memnun ediyor, çünkü kampanyalarını optimal fiyatla hedeflere ulaştırıyor. Medya ajanslarını memnun ediyor çünkü stratejiye kafa yormaları için medya uzmanlarına zaman bırakıyor. Yayıncıyı da memnun ediyor, çünkü daha önce kullanıcıyla buluşamayan reklam gösterimleri de uygun maliyetli bir yolla satılıyor.Giftad Digital Reklam Platformu

Türkiye dijital reklamcılığında bir ilk:

Yapay zeka ile yüksek performans

Boşa giden zaman ve medya yatırımına son

Türkiye dijital reklam envanterine erişimi olan platformumuz; dijital kampanya başlatma, yönetme, raporlama ve hatta faturalandırmaya kadar bütün süreci verim sağlayacak şekilde yönetiyor. Hızlı strateji geliştirme ve optimizasyona uygun yazılımımız sayesinde, reklam bütçesini en optimal biçimde kullanıyor ve kampanya başlangıcında konan başarı göstergelerine ulaşıyoruz. Performans bazlı reklam modellerimiz sayesinde kampanya bütçenizin her kuruşunu doğru profilleme ve hedefleme ile değerlendiriyoruz.

RTB (Real Time Bidding)Real Time Bidding

Giftad Digital medya yönetiminde kullandığımız temel metod; Real-Time Bidding, yani açık arttırma usülüyle medya satın alma.

RTB, dijital medya planlama ve satın almanın çok yakın geleceği. Reklamın yayın sırasında açık artırma metoduyla satın alınması ve gerçek zamanlı optimize edilmesi esasına dayanıyor.

RTB nedir? Nasıl Çalışır?

Bu metodla, kampanya için en uygun hedef kitlenin reklam görüntülemeleri için açık-arttırmaya giriyor ve kampanya için doğru envanteri doğru fiyattan satın alıyoruz.

Kampanyamızı görecek kullanıcıları hedeflerken; daha önce ziyaret ettiği siteleri, coğrafi konumunu, cinsiyetini, browser tipini, kullandığı cihazı vb. dikkate alıyoruz.

Reklamveren kampanyasına en uygun hedef kitleyi bulduktan sonra, görüntülenmeler için açık artırmaya giriyoruz. Açık artırmayı kazanıyoruz ve reklamımızın gösterimi bizden bir alt teklifin 1 kuruş fazlasıyla gerçekleşiyor. bu işlemler, programatik teknolojisi sayesinde milisaniyeler içinde olup bitiyor.

Programatik Aktörleri

Programatik Reklam Platformunda başarı ile uygulanan ve platfomu dijital reklam dünyasının yükselen değeri konumuna taşıyan aktörleri tanımanın farkımızı ve teknolojimizi daha iyi açıklayacağına inanıyoruz.

Programatik Reklam (Programmatic Advertising) Nedir?

Programatik reklam en yalın haliyle, dijital reklam alanlarının yazılım aracılığıyla, uygun hedef kitleye başarılı şekilde ulaşılarak, başarılı bir bütçe kullanımı ve minimum hata riski ile satın alınması olarak tanımlabilir.

DSP (Demand Side Platform) Nedir?

DSP yani talep yönlü platformlar veri kaynaklarını ve parametreleri göz önünde bulundurarak karar verme yöntemi kullanımı ile medya satın alımı aşamasında kolaylık sağlayan, programatik platformunun önemli aktörlerinden birisidir.

SSP (Supply Side Platform) Nedir?

En kısa tanımıyla SSP, display, video, native veya mobil envanteri bulunan yayıncıların, envanterindeki reklam alanlarının yazılım aracılığı ile reklamverenler tarafından satın alınmasını sağlayan platformlardır. SSP’ler ve satın alma modelleri hakkında detaylı bilgi için blog içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Remarketing/Retargeting (Yeniden Hedefleme) Nedir?

Remarketing, reklamverenin sitesini daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcıya reklam alanları aracılığıyla ulaşarak, kullanıcının siteyi yeniden ziyaret etmesini ve üyelik, satın alma vb. sonuç odaklı işlemleri gerçekleştirmesini sağlamaya yönelik teşvik edici nitelik taşıyan reklam modelidir. Demografik, davranışsal ve lokasyon hedefleme dahil tüm hedefli reklam ve yeniden hedefleme seçenekleri hakkında detaylı bilgi için blog içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

PMP Nedir?

PMP (Private Market Place) mecraların standart kullanımın dışında premium alanlar olarak tanımlanması ve yalnızca seçilen yüksek profilli yayıncılara sunulması olarak tanımlanmaktadır.

DMP Nedir?

DMP (Data Management Platform), kullanıcı hareketlerini çerezler aracılığı ile etiketleyerek geniş kapsamlı kategoriler oluşturan, daha sonra elde ettiği verileri DSP’lere sunarak başarılı bir hedef kitle çalışması gerçekleştirilmesini sağlayan önemli bir Programatik unsurudur.

Farkımız

Bizim farkımız, dijital kampanya yönetiminde performans odaklı oluşumuz. Kampanyada tam kontrol, doğru hedef kitle garantisi için kullanıcı verisini yüksek erişimli sitelerde gerçek zamanlı medya satın alma teknolojisiyle birleştirdik. Bu yolla reklamverenimizi dijital pazarlamada iş sonuçlarına ulaştırıyoruz.

Hedefli gösterimlerle marka bilinirliğini arttırıyor, hedefli tıklamalarla web sitesine trafik sağlıyor, aksiyon başı maliyet yaratan ürünlerimizle reklamverenimizin üye getirme, başvuru toplama gibi iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Öğrenebilen teknolojisiyle programatik platformumuz ve sunduğumuz ürünler, reklamverenimizin performans alanındaki tüm hedef ve beklentilerine hizmet eder nitelikte:

Farkımız

İşimiz “İş”e Yarayan Dijital Pazarlama

Real-Time
Bidding Platform

Programatik Reklam Platformunun aktörlerini tanırken bahsettiğimiz üzere, reklamcılığın en yeni teknolojisi programatikte uzman, yüksek erişimli platformumuz üzerinden en uygun hedef kitlenin reklam görüntülemeleri için açık-arttırmaya giriyoruz. Kampanyanız için doğru envanteri doğru fiyattan satın alıyoruz. Yazılımımızdaki özel hedefleme kırılımları sayesinde içerik, ilgi alanı, davranışsal, demografik veya lokasyon bazlı hedeflemelerde uzmanız.

Devamı

Tüm Formatlarda Performans

Programatik yazılımımız, sektörel standartlara uyan tüm reklam formatlarını destekliyor. Display, mobil veya video reklamlarınızla yüksek erişimli veya ilgi alanı sitelerinde hedef kitlenizin karşısındayız ve kampanya sadece hedeflediğiniz aksiyon bazında maliyet yaratıyor.

Devamı

Küresel Erişim

Giftad Digital ekosistemde Türkiye reklam envanterinin neredeyse tamamına ulaşıyoruz. Ayrıca hedef kitlesi ülkemiz dışında olan reklamverenlerimiz için hemen hemen tüm yurtdışı reklam envanterine erişir durumdayız. Programatik yazılımımızın bu özelliği, müşterilerimizi tek tek envanter yazılımlarına bağlanmaktan kurtarıyor. Küresel erişimli Giftad Digital platformu, tek noktadan optimizasyon yaparak çok daha verimli kampanya sonuçları getiriyor.

Devamı

Öğrenebilen Yazılım

Sürekli optimizasyon yapılan kampanyalardan kalifiye ekibimiz kadar yapay zeka temelli yazılımımız da ders çıkarıyor. Hangi hedef kitle hangi ürün kampanyasında daha iyi tepki veriyor, neredeler, optimal fiyatlandırma metodları vb. tüm performans bileşenlerini öğreniyor.

Devamı

Performans Reklamcılığı

Hedefli gösterimler, hedefli tıklamalar ve aksiyon bazı reklam modellerimiz sayesinde pazarlama riskinizi minimuma indiriyoruz. Performans bazlı reklam kampanyanız premium içerik yayıncılarını da kapsayarak yayınlanıyor. Kampanyanız için site trafiği, üye getirme gibi hedeflerde en verimli sonuçları yaratırken, ücretsiz gösterimlerle sağladığımız ek medya değeri de size hediyemiz. Yeniden hedefleme alanındaki uzmanlığımızla web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıların karşısına marka mesajınızı çıkarıyor ve ilgilendikleri ürün / servisle ilgili mesajınızı dimamik olarak iletiyoruz.

Devamı

Markanızın
Güvenliği Önceliğimiz

Marka algısının dijital reklam kampanyasının başarısı için asla riske atılamayacak kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, reklamlarınızın kaliteli yayıncılarda gösterimi tüm kampanyalarımız için ön koşul. Ayrıca sektörümüz için de çalışıyoruz. Sahte tıklamalarla savaşımız için lütfen tıklayınız.

Devamı

Özelleştirilebilir Teknoloji

Yazılımı bünyemizde geliştirdiğimiz için, reklamverenlerimizin farklı taleplerine ekstra ihtiyaçlarına hızlı yanıt verebiliyoruz. Medya satın almadaki en yenilikçi teknolojinin yerel temsilcisi olarak, Tükiye reklamverenine çok yakınız.

Devamı

Şeffaf Raporlama

Asla sadece rapor değil, kampanya iletişiminin analizini de sunuyoruz. Reklamverenimizin iş hedeflerine ulaşabilmek için sürekli kampanya takibi, doğru ölçütleri izleme ve anlık tepki bizim için ön koşul.

Yayıncı Yönetimi

Giftad Digital ile hem küresel hem de lokal olarak çok geniş bir reklam erişimi sunuyoruz. Programatik teknolojimiz ile hem masaüstü hem de mobil ortamda, hem web sitelerinde hem de uygulamalarda reklamlarınızın hedeflediğiniz kitleye tek bir platformdan ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  • Dünyanın önde gelen tüm global yayıncı ağılarına (SSP) Giftad Digital yerden bağlanma.
  • Türkiye’den toplamda 11.000'den fazla web sitesi ve mobil uygulamaya erişim
  • Her gün 1 milyar display reklam görüntülenme kapasitesi
  • En çok ziyaret edilen TOP 25 websitesi.

Daha geniş bir erişim doğru hedef kitlenize daha iyi geri dönüşlerle ulaşmanızı sağlıyor. Bu da kampanya performansını artırıyor.

Marka Güvenliği

Dijital reklamlarda birincil önceliğimiz müşterimizin marka güvenliğini sağlamak. Platformumuzda kullandığımız yüksek teknoloji, içerisinde uygunsuz içerikler olabilecek siteleri buluyor ve açık artırmaya girmeyerek reklam gösterimini engelliyor. Markanızın değerini ve güvenliğini bu teknolojiyle internet evreninde koruyoruz. Bunun yanında dilerseniz kendi belirlediğiniz blacklist ve whitelistlerinizi de Giftad Digital platformunda kullanabiliyoruz.

Yayıncı Yönetimi

Giftad Digital ile hem küresel hem de lokal olarak

çok geniş bir reklam erişimi sunuyoruz.

Şeffaf Raporlama

Kampanyalarınızın performansını reklam operasyon ekibimiz ile anlık olarak takip ediyor ve optimizasyonunu sağlıyoruz. Kampanyaya başlamadan önce ihtiyaç ve isteklerinizi değerlendiriyor ve raporlamalarımızı şekillendiriyoruz. KPIlarınızı (anahtar başarı göstergeleri) iş sonuçlarını periyodik olarak sizinle paylaşıyoruz. Reklam kampanyanızda en çok gösterim veya click alan Top 100 siteyi URLleri ve kategorilerine kadar sizinle paylaşıyoruz. Bu sayede kampanya özelinde en çok geri dönüş alınan mecraları belirleme olanağı sağlıyoruz.

Trafik Raporları

Kampanyanın anahtar metriklerini raporluyoruz. Performans reklamlarınızın tıklama oranları, anormal tıklamalar, dönüşüm maliyetleri, gösterim aldığı top 100 sitenin domain bilgisine kadar detaylı şekilde raporda yer alıyor. Görüntülenme hedefli kampanyalarınızın ulaştığı top 100 site URLleri, görüntülenme oranları ve maliyetleri bu raporda görülebiliyor.

Kullanıcı Segment Analizleri

Kampanya bazında reklamlarınızın ulaştığı kullanıcı segmentlerini raporluyoruz. Bu kullanıcı segmenti analizi özellikle branding amaçlı kampanyalarınızın ulaştığı hedef kitleyi daha detaylı görebilmenizi ve doğru kitleye reklam göterimi yaptığınızdan emin olmanızı sağlıyor.

Şeffaf Raporlama

Kampanyalarınızın gidişatını reklam operasyon

ekibimiz ile anlık olarak takip ediyoruz.

Sahtecilikle Savaş

Sahte Reklamcılık (Fraud) Nedir?

Sahte reklamcılık genel olarak reklam verenlerin reklam yayını için para ödeyip karşılığında hiç bir dönüş elde edememeleridir.

Görüntülenmelerin gerçek insanlar tarafından yapılmaması ve sahte tıklamalar en yaygın ve sorunlu nedenlerden ve maalesef yayıncı platformları tarafından fark edilmesi zor. Bu sahte reklamcılık türünün en yaygın kullanım alanları; botlar, reklam yığını, sahte site ve alan adları.

Giftad Digital olarak reklam sahteciliği (fraud) önleme algoritmamız sayesinde kötü trafiği ayrıştırarak engelliyoruz. Bu sistem sahte ve işe yaramayan trafiği algıladığında bir daha buraya teklif vermeyi engelliyor ve buradan gelecek trafiği de almıyor. Böylece, programatik teknolojimiz sayesinde sadece işe yarar, gerçek görüntülenme ve trafik elde ediyorsunuz.

Sahtecilikle Savaş

Algoritmamız en ileri seviyede sahtelciliği

bulma, anlama ve çözme yeteneğine sahip.

Giftad Digital platformu
sahte reklamları nasıl engelliyor?

Sahtecilikle Savaş

Giftad Digital reklam platformumuzun algoritması en ileri seviyede sahteciliği bulma, anlama ve çözme yeteneğine sahip.

Log datadaki şablonları sürekli inceliyor ve kötü trafiği saf dışı bırakıyor. Sistemimiz şüpheli durumlarda otomatik olarak teklif vermiyor ve bu trafiği otomatik olarak bütün sistemden kaldırıyor.

Teknik olarak sahte reklam önleme teknolojimiz iki bölümden oluşuyor: bulma ve filtreleme.

Bulma sürecinde içerik logları inceleniyor ve burada şüpheli bulunan bütün anormallikleri ortaya çıkarılıyor.

Daha sonra filtreleme sürecinde anormalliklerin trafiğin içerisine katılıp katılmamasına karar veriliyor ve raporlamada ayrı bir bölümde sunuluyor.

ads